Bertil Gerhard Carlsson.
Född Berglunda 1894-09-09 i Vad (R).
Död Berglunda 1908-05-20 i Vad (R).
|
f
Carl Andersson.
Född Storegården 1836-04-29 i Ekeskog (R).
Död Berglunda 1913-08-29 i Vad (R).
|
ff
Anders Andersson.
Född Stommen, Tiberg 1784-11-03 i Bällefors (R).
Död Storegården 1835-10-30 i Ekeskog (R).
|
fff
Anders Svensson.
Född 1744-02-12 i Ekeskog (R).
Död Stommen, Tiberg 1809-09-26 i Bällefors (R).
|
ffff
Sven Månsson.
Född Storegården 1710-08-20 i Ekeskog (R).
Död Stommen, Tiberg 1782-05-02 i Bällefors (R).
|
fffm
Kierstin Andersdotter.
Född Myckeltorp 1706-08-12 i Bällefors (R).
Död Stommen, Tiberg 1765-03-09 i Bällefors (R).
|
ffm
Maria Andersdotter.
Född Hunnebacka, Tiberg 1754-04-06 i Bällefors (R).
Död Nordtorp 1824-12-18 i Bällefors (R).
|
ffmf
Anders Larsson.
Född Hunnekulla eller Tiberg 1695 i Bällefors (R).
|
ffmm
Bolla Andersdotter.
Född 1723.
Död av "hetsig feber", Backgården, Tiberg 1777-03-15 i Bällefors (R).
|
fm
Beata Nilsdotter.
Född Ulfstorp 1792-11-06 i Ekeskog (R).
Död Stommen 1868-02-15 i Ekeskog (R).
|
fmf
Nils Jonsson.
Född Ulfstorp 1762-05-02 i Ekeskog (R).
Död Ulfstorp 1838-03-24 i Ekeskog (R).
|
fmff
Jonas Nilsson.
Född Backgården. Rya 1729-12-23 i Ekeskog (R).
Död av "hetsig sjukdom" 1764-05-04 i Ekeskog (R).
|
fmfm
Ingeborg Svensdotter.
Född Nolgården, Jostorp omkring 1725 i Bällefors (R).
Död i "Slaget".
|
fmm
Elin Jonasdotter.
Född Staverås 1770-04-11 i Fägre (R).
Död Ulfstorp 1830-01-08 i Ekeskog (R).
|
fmmf
Jonas Hansson.
Född 1725.
Död Staversås 1777-04-17 i Fägre (R).
|
fmmm
Karin Eriksdotter.
Född.
Död Staversås 1810-09-20 i Fägre (R).
|
m
Maria Lisa Andersdotter.
Född 1849-10-12 i Slöta (R).
Död Berglunda 1938-12-12 i Vad (R).
|
mf
Anders Larsson.
Född Lilla Kappelsgård Bestorp 1804-03-13 i Falköping (R).
Död Waxby 1854-10-23 i Slöta (R).
|
mff
Lars Andersson.
Född Lilla Kappelsgård Bestorp 1771 i Falköping (R).
Död 1819-04-25.
|
mfff
Anders Andersson.
Född omkring 1745.
|
mffm
Gunilla Larsdotter.
Född omkring 1750.
|
mfm
Elin Jonsdotter.
Född Bångsgården 1764-02-26 i Östra Tunhem (R).
Död Waxby 1839-05-01 i Slöta (R).
|
mfmf
Jonas Jonsson.
Född 1722.
Död Lilla Haketorp 1798-05-05 i Ugglum (R).
|
mfmm
Maria Andersdotter.
Född 1728-01-11 i Falköping (R).
Död 1785-02-15 i Östra Tunhem (R).
|
mm
Maria Stina Andersdotter.
Född Lilla Backabo 1820-12-11 i Torbjörntorp (R).
Död 1902-05-02 i Segerstad (R).
|
mmf
Anders Arvidsson.
Född 1770-08-29 i Torbjörntorp (R).
Död Waxby 1854-11-19 i Slöta (R).
|
mmff
Arvid Hansson.
Född 1732-10-25 i Torbjörntorp (R).
Död av "ålderdom" 1818-04-11 i Torbjörntorp (R).
|
mmfm
Maria Gunnarsdotter.
Född 1727 i Broddetorp (R).
Död av "åldersbräcklighet" 1805-03-06 i Torbjörntorp (R).
|
mmm
Lisa Larsdotter.
Född Ödegården 1789-03-11 i Gudhem (R).
Död 1844-06-25 i Torbjörntorp (R).
|
mmmf
Lars Jonsson.
Född Thorstensgården 1755-06-20 i Segerstad (R).
Död Lilla Haketorp 1838-01-27 i Ugglum (R).
|
mmmm
Kierstin Jonsdotter.
Född Bjurum 1753 i Hånger (F).
Död Lilla Haketorp 1832-12-16 i Ugglum (R).
|